Sylwester w Paryżu 2019/2020

Udostępnij Skomentuj

Niepowtarzalny klimat oraz urok Paryża przyciąga co roku do stolicy Francji niezliczone rzesze zafascynowanych turystów. Jeśli jeszcze nie wiesz gdzie spędzić sylwestra, już teraz rozglądaj się jakie oferty na uczczenie Nowego Roku szykują dobre biura podróży. Sylwester w Paryżu to gwarancja niesamowitych przeżyć oraz szampańskiej zabawy do białego rana.

Oferty sylwestrowe są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od studenckich sylwestrów po komfortowe i ekskluzywne przeloty samolotem. Noclegi w Paryżu można dobierać w zależności od indywidualnych oczekiwań ponieważ wybór jest na prawdę imponujący. Jednak trzeba się spieszyć ponieważ Sylwester w Paryżu to jeden z najbardziej popularnych pomysłów nie niezapomniane uczczenie nowego 2018 roku.

 

Zobacz inne ciekawe miejsca na sylwestra:

- Sylwester we Włoszech

- Sylwester w Hiszpanii


Co warto zobaczyć w Paryżu?

Paryż jest tak dużym miastem a jego historia sięga już ponad 2 tysięcy lat dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić jakie zabytki Paryża są najważniejsze. Jednak jest wiele miejsc, których nie można pominąć spędzając Sylwester w Paryżu.

Najbardziej charakterystycznym symbolem Paryża jest słynna Wieża Eiffla z której rozpościera się przepiękna panorama tego niesamowitego miasta. Interesującą atrakcją turystyczną miasta jest możliwość wjazdu na szczyt wieży i możliwość podziwiania niezapomnianego krajobrazu Paryża.

Przed sylwestrową nocą warto wybrać się do najpiękniejszego paryskiego pałacu Luwr. Obiekt jest największym Muzeum Sztuki na całym świecie i chętnie odwiedzanym przez licznych turystów. W Luwrze znajdują się najbardziej znane światowe dzieła sztuki takiej jak np. Mona Lisa.

Zwolennicy sztuki powinni zwiedzić Muzeum d'Ordsey ponieważ tam znajdują się słynne obrazy znanych impresjonistów. Do najważniejszych z dzieł należy zaliczyć przede wszystkim twórczość: Van Gogha, Moneta Degasa, Toulouse - Lautreca, Seurata oraz Gauguina.

Słynne Pola Elizejskie o których powstały liczne piosenki zachęcają do zwiedzania za sprawą place de l'Etoile na których znajduje się jedna z najbardziej znanych budowli Paryża - Łuk Triumfalny.

Niepowtarzalnym urokiem i okazałymi kształtami zachwyca Katedra Notre Damme, która była budowana przeszło 200 lat. Budowla jest w stylu gotyckim a niezwykłego uroku dodają jej liczne witraże oraz ogromne okienne rozety.

Miasto miłości

Paryż przez wielu uważany za kulturalne centrum świata to miasto sztuki, artystów i miłości. Miasto o każdej porze roku tętni życiem a jego fantastyczny klimat i urokliwe uliczki i budowle działają jak magnes na każdego, kto odwiedzi Paryż. Z tego też względu Sylwester w Paryżu może stać się najlepszą imprezą w Twoim życiu.

 

By zabawa była udana musisz wyglądać wyjątkowo. Zobacz jakie stroje sprawdzą się w Sylwestra. Wejdź: Stroje i kreacje sylwestrowe

 

Noclegi w Paryżu

Organizując tegorocznego Sylwestra warto zastanowić się nad dogodnym noclegiem. Stolica Francji jest ogromną metropolią dlatego też liczne pensjonaty i hotele w Paryżu prześcigają się w atrakcyjnych ofertach noclegowych. Każdy znajdzie coś dla siebie na każdą kieszeń, a wrażenia podczas Sylwestra we Francji pozostaną bezcenne.

 

fot. Walkerssk (Pixabay.com CC0)

Zobacz także

Dodaj komentarz