Sylwester 2020/2021 na Rynku w Krakowie

Udostępnij Skomentuj (7)
Każdego roku w sylwestra Rynek w Krakowie pełny jest osób, które wspólnie świętują nadejście nowego roku. Miasto zawsze ma do zaoferowania coś ciekawego, zwykle wydarzenia wychodzą poza rynkową płytę, przenosząc się do Nowej Huty czy alei Róż.

Rok 2020 na Rynku Głównym witaliśmy z Andrzejem Dąbrowskim, Krystyną Prońko oraz Ten Typ Mesem. Pojawili się również Ralph Kaminski w ramach projektu „Albo inaczej”, Jan-rapowanie oraz The Dumplings. W alei Róż odbyła się największa sylwestrowa prywatka prowadzona przez Hirka Wronę, wieńcząca obchody 70. urodzin Nowej Huty, a na Rynku Podgórskim wielka sala balowa rodem z minionych epok. Było różnorodnie i kolorowo.

Sylwester w Krakowie. Co będzie się działo?


Powitanie kolejnego roku nie będzie tak huczne, co nie oznacza, że Kraków rezygnuje ze zorganizowania sylwestra. Jak zapowiada prezydent miasta Jacek Majchrowski:

W tym roku bezpieczeństwo jest dla nas jeszcze bardziej istotne niż dotychczas. Dlatego zrezygnowaliśmy z muzycznych scen i hucznych obchodów. W zamian zapraszamy na spacer śladem instalacji artystycznych, które będą zlokalizowane w różnych częściach miasta. Na razie nie zdradzamy szczegółów całego wieczoru i wielkiej niespodzianki, którą szykujemy na Rynku Głównym, ale do wspólnego przygotowania tej wyjątkowej nocy zapraszamy cały krakowski świat artystyczny!


Miasto ogłosiło konkurs na przegląd instalacji audiowizualnych, które byłby pożegnaniem starego i powitaniem nowego roku. Laureaci będą mogli zrealizować swój pomysł, a krakowianie obejrzą prace w sylwestra. Staną one na krakowskich placach 31 grudnia 2020.

 

fot. Patryk Michalski / Fotolia.com

Zobacz także

Dodaj komentarz

Dodane komentarze (7)

 • hrtgjkaefw

  A gdzie te szczegoły?

 • Teresa Świerk

  Dajczież cos na scenie dla nie tylko ciała ale i ducha.Mało mamy super wykonanców,którzy wspaniale potrafią rozruszac widownie. Czy bedzie sektor dla niepełnosprawnych.Oni tez są ludzmi ale eliminowani z zycia kulturalnego.

 • UMK Kraków

  Wszelkie informacje dotyczące planów sylwestra na rynku ujawnimy jeszcze w tym tygodniu.Jednak powiedzieć już możemy, że na scenie mają pojawić się „największe gwiazdy rodzimej estrady”. Impreza ma być też bezpłatna. I na tym informacje się kończą, mimo że mamy początek grudnia, czyli na dopięcie wszystkich umów zostało kilkanaście dni.

 • Niestety, jeszcze nie podano listy wykonawców, którzy wystąpią na koncercie. Miasto na razie nie ujawnia planów związanych z miejskim sylwestrem. Jak tylko zostaną one podane do wiadomości publicznej, natychmiast się nimi z Wami podzielimy.

 • Kinga

  wiadomo już kto wystąpi?

 • Za wstep nie placi sie nic :)

 • jaa

  gdzie tam mogę kupić bilet na sylwester na rynku???

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej