Sylwester 2019/2020 na Rynku w Krakowie

Udostępnij Skomentuj (7)

Sprawdź, co będzie się działo w sylwestra na krakowskim rynku!

Jedno miasto – trzy imprezy


Andrzej Dąbrowski, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes oraz Ralph Kaminski w ramach projektu „Albo inaczej”, Jan-rapowanie oraz The Dumplings na Rynku Głównym. W alei Róż największa sylwestrowa prywatka prowadzona przez Hirka Wronę, wieńcząca obchody 70. urodzin Nowej Huty, a na Rynku Podgórskim wielka sala balowa rodem z minionych epok. Tegoroczny Sylwester w Krakowie to trzy lokalizacje z międzypokoleniową rozrywką.


Rynek Główny
Koncert na Rynku Głównym w Krakowie otworzy jeden z najciekawszych raperów młodego pokolenia: pochodzący z Krakowa Jan-rapowanie, który zyskał sympatię zarówno wśród fanów hip-hopu, jak i szerszej publiczności. Tuż po nim odbędzie się koncert projektu „Albo inaczej”, który powstał z ramienia Alkopoligamii w 2015 roku i z marszu podbił serca fanów muzyki w całej Polsce. W „Albo inaczej” popularne postaci polskiej muzyki rozrywkowej prezentują się w nowych interpretacjach rapowych tekstów. Podczas Sylwestra w Krakowie wystąpią legendy polskiej piosenki – Andrzej Dąbrowski i Krystyna Prońko. Całości dopełnią występy czołowych postaci polskiej sceny hip-hopowej (Ten Typ Mes, Tetris) oraz wokalistów młodego pokolenia: Piotra Zioły, Pauliny Przybysz i Ralpha Kaminskiego. Natomiast tuż po północy na scenie na Rynku Głównym zagra duet The Dumplings prezentujący nasiąkniętą głębokim basem taneczną elektronikę. Będzie to jednocześnie ostatnia okazja, aby na żywo posłuchać duetu, który wkrótce zawiesza swoją działalność.

Nowa Huta
Na Sylwestra w Nowej Hucie zaprasza z kolei jeden z najbardziej uznanych polskich dziennikarzy muzycznych Hirek Wrona, który w sylwestrową noc wcieli się w rolę didżeja na największej krakowskiej prywatce w nowohuckiej alei Róż. Potańcówka będzie zwieńczeniem obchodów 70. urodzin Nowej Huty. Didżej i dziennikarz muzyczny zabierze publiczność w muzyczno-taneczną podróż po świecie kultowych przebojów! Repertuar otworzą przeboje z lat 70., a Hirek Wrona poprowadzi gości przez kolejne barwne dekady, docierając do współczesnych światowych hitów. Wszystkiemu towarzyszyć będą wizualizacje przeplatane animacjami złożonymi z obrazów dawnej Nowej Huty. Występ Hirka Wrony poprzedzi nowohucki DJ Mazubar, a prywatkę uzupełnią wspólna nauka tańca, konkursy dla uczestników oraz pokaz efektów specjalnych, po którym nastąpi powitanie Nowego Roku.

Rynek Podgórski
Z kolei Rynek Podgórski podczas ostatniej nocy roku 2019 zamieni się w wielką salę balową rodem z minionych epok, a goście Podgórskiego Balu Sylwestrowego wezmą udział w wyjątkowej, uteatralizowanej zabawie. Wodzireje – tancerze poprowadzą naukę tańców towarzyskich (od rumby i samby po salsę, walca i twista). W przerwach przeprowadzane będą konkursy z licznymi nagrodami o Podgórzu i Krakowie; gościom serwowane będą przekąski i napoje. Na wielkim ekranie pojawią się impresje filmowe z balów sylwestrowych w polskich miastach i stolicach świata, a transmisja TV live pozwoli gościom balu przekazywać sobie życzenia noworoczne, dzielić się wspomnieniami i marzeniami. Zabawę zakończy około 1.00 w nocy gigantyczny noworoczny walc, który odtańczą wszyscy goście balu.


Wydarzenia na Rynku Głównym, w alei Róż oraz na Rynku Podgórskim rozpoczynają się 31 grudnia o godz. 21.00.

 

Źródło: materiały prasowe

 

Zobacz oferty noclegowe w Krakowie podczas sylwestra, wejdź: Sylwester w Krakowie

 

fot. Patryk Michalski / Fotolia.com

Zobacz także

Dodaj komentarz

Dodane komentarze (7)

 • hrtgjkaefw

  A gdzie te szczegoły?

 • Teresa Świerk

  Dajczież cos na scenie dla nie tylko ciała ale i ducha.Mało mamy super wykonanców,którzy wspaniale potrafią rozruszac widownie. Czy bedzie sektor dla niepełnosprawnych.Oni tez są ludzmi ale eliminowani z zycia kulturalnego.

 • UMK Kraków

  Wszelkie informacje dotyczące planów sylwestra na rynku ujawnimy jeszcze w tym tygodniu.Jednak powiedzieć już możemy, że na scenie mają pojawić się „największe gwiazdy rodzimej estrady”. Impreza ma być też bezpłatna. I na tym informacje się kończą, mimo że mamy początek grudnia, czyli na dopięcie wszystkich umów zostało kilkanaście dni.

 • Niestety, jeszcze nie podano listy wykonawców, którzy wystąpią na koncercie. Miasto na razie nie ujawnia planów związanych z miejskim sylwestrem. Jak tylko zostaną one podane do wiadomości publicznej, natychmiast się nimi z Wami podzielimy.

 • Kinga

  wiadomo już kto wystąpi?

 • Za wstep nie placi sie nic :)

 • jaa

  gdzie tam mogę kupić bilet na sylwester na rynku???