Sylwester na nartach

Udostępnij Skomentuj

Marzysz o tym by w Sylwestra poszaleć na nartach? Nie powinno być to żadnym problemem. Jest wiele miejsc w Polsce przygotowanych specjalnie dla miłośników białego szaleństwa.

Beskidy. Region przez cały rok wyjątkowo popularny wśród turystów. Sprawia to bardzo bogata baza noclegowa, infrastruktura turystyczna i łatwa dostępność komunikacyjna. Zimą jest tu raj dla narciarzy z bogatym wyborem tras zjazdowych i biegowych. W pozostałych miesiącach pobyt umilają wędrówki po oznakowanych trasach turystycznych, ciekawe obiekty i liczne imprezy plenerowe. Są tu ciekawe zakątki przyrodnicze, oryginalne formacje geologiczne i duża ilość drewnianych budowli sakralnych oraz niewielkie uzdrowiska. Tu również tworzyły się podwaliny światowego przemysłu naftowego.

 

Bieszczady, choć nie są już tak dzikie, to nadal są najmniej dostępnymi polskimi górami. Najpopularniejszą trasą wycieczkową jest szlak na Tarnicę. Wejście na szczyt Bieszczadów nie jest trudne, ale mniej wprawieni wycieczkowicze na pewno kila razy odsapną po drodze. Widoki bez wątpienia zachwycą nie jedno oko. Szczególnie urzekająca jest panorama północno – zachodnia z Połoniną Caryńską i Wetlińską na horyzoncie. Do rodzinnych wypadów najbardziej nadają się okolice Jeziora Solińskiego.

 

Sudety. Głównymi ośrodkami turystycznymi są: Karpacz, Szklarska Poręba, Legnica, Kłodzko, Lądek - Zdrój, Duszniki Zdrój, Polanica - Zdrój, Kudowa – Zdrój i Jelenia Góra. Region ma bardzo dobrą bazę turystyczną i jest licznie odwiedzany przez cały rok. Poza szlakami górskimi, turyści odwiedzają zamek Chodnik, świątynię Wang w Karpaczu, czy też wieżę rycerską w Siedlęcinie. Są tu również ciekawe miejsca historyczne: Legnickie Pole i Warmątowice Sienkiewiczowskie, wybitne zabytki architektury oraz malowniczo położone zamki. Kotlina Kłodzka natomiast to szereg uzdrowisk i obiektów sakralnych, m.in. Kaplica Czaszek, bazylika z Wambierzycach czy sanktuarium w Międzygórzu. W Górach Stołowych najczęściej odwiedzane są Błędne Skały i Szczeliniec Wielki.

 

Tatry. Region niezwykle popularny i o bardzo dobrej bazie. Ruch turystyczny koncentruje się głównie na Zakopanem. Warto zobaczyć Chochołów z jego drewnianą zabudową (jest przy alternatywnej do „zakopianki” drodze prowadzącej spod Tatr w kierunku Krakowa i Katowic), baseny termalne położone na pograniczu Białego Dunajca i Szaflar czy też Tatrzański Park Narodowy. Najwyższe góry w Polsce, malownicze doliny, hale, kotły i przełęcze, Dolina Pięciu Stawów, Morskie Oko, Dolina Kościeliska, Hala Gąsienicowa. Na wysoki Kasprowy Wierch prowadzi wyremontowana kolej linowa. Oprócz tego potoki, wodospady – siklawy i kozice świstaki…

 

Zobacz także

Dodaj komentarz