Sylwester 2023/2024 w Włocławku

Poniżej przedstawiamy propozycje na Sylwester 2023/2024 w różnych regionach Polski. Jeżeli chcesz, by noc sylwestrowa była niezapomniana, skorzystaj z zaproszeń na bale sylwestrowe w Włocławku. Tutaj zaplanujesz swój Sylwester 2023/2024!

Na kolejność obiektów prezentowanych w wynikach wyszukiwania wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty obiektu, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Noclegi Grandmet

Włocławek
9.7 Rewelacyjny!
od 60 zł
/usługę

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Włocławek

To jedno z miast, które obok Torunia i Bydgoszczy, jest chętnie odwiedzane przez turystów każdego roku. Mowa oczywiście o Włocławku – mieście o Kujawach, z bogatą historią i licznymi zabytkami. Jest trzecim co do wielkości miastem w województwie kujawsko-pomorskim, znajdującym się nad Wisłą, przy ujściu Zgłowiączki. Należy do najstarszych miast w Polsce, stanowiąc jednocześnie jedno z największych ośrodków administracyjnych i gospodarczych w regionie, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą kulturalną i sportową. Znajduje się w centralnej części kraju, dzięki czemu jest tak chętnie odwiedzane przez turystów, zazwyczaj na weekend lub jeden dzień. Po co więc jeździmy do Włocławka? Przede wszystkim dla zabytków, bogatej hisotrii i lepszego poznania regionu, jakim są Kujawy.

Włocławek to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Z Włocławkiem jest tak, że z powodzeniem można o nim powiedzieć, że sezon trwa tu przez cały rok. Zabytki bowiem zachęcają w swoje progi, niezależnie czy to lato, czy zima. To właśnie te miejsca, z bogatą historią stanowią o niepowtarzalnym charakterze tego miasta. Do Włocławka warto przyjechać, by wypocząć, również aktywnie. To miasto wielu możliwości, o doskonałej lokalizacji, zachęcające przyrodą, która otacza miasto. Włocławek zachwyca i potwierdza swoją wyjątkowość.


To punkt obowiązkowy, jeśli mamy w planach zwiedzanie bardziej popularnych Torunia i Bydgoszczy. Nie oznacza to jednak, że Włocławek jest mniej oblegane. Wręcz przeciwnie. Można tu spotkać wszystkie grupy wiekowe – pary, czy też rodziny z dziećmi. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie i to o każdej porze roku.

Włocławek, co warto zobaczyć?

Będąc w najstarszym mieście w Polsce, możemy bez wątpienia liczyć na to, że będzie co zwiedzać. Skoro najstarsze, to na pewno dużo zabytków i bogatej historii. To miasto ma wiele do zaoferowania, zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.


Miejscem, które z pewnością powinniśmy zobaczyć we Włocławku jest Muzeum Zbiorów Sztuki. Może nie jest zbyt popularne, ale warto tu zajrzeć. Podobnie, jak i do Muzeum Etnograficznego, znajdującego się w dobrej lokalizacji, blisko Bulwaru.


Będąc we Włocławku, na pewno nie przegapimy centralnego punktu miasta, czyli Starego Rynkum gdzie można sobie tu odpocząć w cieplejsze dni, poczytać książkę, czy też wybrać się do jego z punktów usługowych, znajdujących się w tym miejscu.


Jak wiadomo, Włocławek znajduje się nad Wisłą. Z myślą o turystach i nie tylko, powstał tu bulwar, który jest naprawdę ładnym miejscem, gdzie można pospacerować lub odpocząć. Jeśli już tu jesteśmy, to w sezonie letnim warto jest się wybrać na rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle. Wspaniałe przeżycia i lepsze poznanie miasta, tym razem z perspektywy wody – gwarantowane!

Co i gdzie zjeść we Włocławku?

W tym mieście znajdziemy kilka dobrych restauracji z naprawdę smaczną kuchnią. Znajdują się one przede wszystkim w pobliżu Starego Rynku. Kuchnia polska, ale nie tylko. Znajdziemy tu również dania kuchni międzynarodowej. Pewne jest to, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Cena za podstawowy obiad rozpoczyna się tu od 20 zł.

Noclegi we Włocławku

Włocławek ma bardzo bogatą ofertę noclegów, jak na historyczne miasto przystało, w związku z czym znalezienie noclegu na każdą kieszeń nie powinno stanowić problemu. Najliczniej reprezentowaną kategorią obiektów w miejscowości są kwatery i pokoje, agroturystyka oraz noclegi pracownicze – wybierane głównie przez pary, rodziny z dziećmi i pracowników. Każdy znajdzie tu coś dla siebie za atrakcyjną cenę, która jest porównywalna w większości obiektów. Wszystko jest uzależnione tak naprawdę od lokalizacji i od tego, jakiego standardu oczekujemy.


Każda ze wspomnianych wyżej kategorii ma swój własny, niepowtarzalny styl, w związku z tym wspaniałe przeżycia i miły wypoczynek gwarantowane.

Cena noclegów we Włocławku

Średnia cena za nocleg we Włocławku to koszt około 81 zł za dobę. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od kategorii obiektu i jego lokalizacji.


Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii kwatery i pokoje, w których cena za osobę rozpoczyna się tu już nawet od 20 zł.


Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend mogą być nieznacznie wyższe, w stosunku do cen obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia we Włocławku

Turyści, poszukujący noclegu we Włocławku najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Podobna sytuacja zauważalna jest w prawie każdym obiekcie w Polsce. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo, prawie każdy w swoją podróż wybiera się własnym środkiem lokomocji. Istotną kwestię stanowi również dostępność internetu i aneksu kuchennego. Nieco mniej osób pyta o wyżywienie – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!