Sylwester 2023/2024 w Swornegacie

Poniżej przedstawiamy propozycje na Sylwester 2023/2024 w różnych regionach Polski. Jeżeli chcesz, by noc sylwestrowa była niezapomniana, skorzystaj z zaproszeń na bale sylwestrowe w Swornegacie. Tutaj zaplanujesz swój Sylwester 2023/2024!

Na kolejność obiektów prezentowanych w wynikach wyszukiwania wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty obiektu, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Kwatery u Wojciechowskich

Swornegacie
9.7 Rewelacyjny!
Za wysoka cena do jakości. Głośno od 2 ulic.
Ewa
od 180 zł
/usługę

Agroturystyka nad jeziorem

9.7 Rewelacyjny!
znowu rewelacja, mój 2 pobyt a córki z zięciem już 5 . Piękne miejsce .Jedno z ostatnich ,bez " wielkiej komercji". cisza...
Krystyna 2022-08-14
od 110 zł
/usługę

Noclegi w okolicy Swornegaci:

Domki Letniskowe Sosnowa Dolina

Wiele 24 km od Swornegaci
10 Rewelacyjny!
Bardzo urokliwe miejsce , w środku lasu , cisza spokój.Domek b.dobrze wyposarzony , na terenia plac zabaw dla dzieci , miejsce na ognisko...
Patrycja Licht 2022-07-18
od 100 zł
/usługę
Kaszubskie Domki
Top gospodarz

Kaszubskie Domki

Miastko 30 km od Swornegaci
opinie zablokowane
od 160 zł
/usługę

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Swornegacie

Duża letniskowa wieś położona na południu Kaszub, pomiędzy jeziorami Witoczno i Karsińskim, nad rzeką Brdą. Ta lokalizacja sprawia, że do Swornegaci przyjeżdżają przede wszystkim kajakarze i żeglarze, to również świetna baza wypadowa do Borów Tucholskich, przepięknego, pełnego zieleni parku narodowego, oraz do Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Na turystów czeka tam wiele ścieżek i szlaków spacerowych, gdzie pośród bogatej kaszubskiej przyrody szybko zapomną o gwarze dużych miast.

Wypad do Swornegaci to świetny pomysł o każdej porze roku

Kaszuby kojarzą się przede wszystkim z zielonymi lasami, czystymi jeziorami i błękitnymi wstęgami rzek – czyli atrakcjami, z których turyści najchętniej korzystają wiosną i latem. Jest to oczywiście prawda, gdyż każdy kto odwiedzi Swornegacie podczas tych pór będzie zachwycony zarówno miejscowością, jak i jej otoczeniem. Wieś sąsiaduje z Borami Tucholskimi, gdzie wytyczono wiele kilometrów szlaków spacerowych i rowerowych, oraz z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym ze ścieżkami przyrodniczymi. To również prawdziwy raj dla żeglarzy i kajakarzy, oraz wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku.


Okolice Swornegaci latem tętnią życiem, ale warto pojechać tam również jesienią, kiedy drzewa okryte są złotymi liśćmi, lub zimą. Ukryte pod śniegiem Kaszuby są prawdziwą oazą spokoju, a ścieżki zachęcają do przypięcia biegówek wyruszenia na leśne trasy spacerowe. Cenią je także fani nordic walkingu. Poza tym w okolicy organizowane są kuligi, często połączone z ogniskami – tę pozycję w swojej ofercie mają na przykład lokalne gospodarstwa agroturystyczne oraz stadniny koni, których na Kaszubach jest sporo.

Co warto zobaczyć w Swornegaciach?

Swornegacie są typową letniskową wsią, której największy atut stanowi malownicza okolica oraz świeże powietrze, przesycone zapachem pobliskich lasów. Jednak są tam też warte uwagi obiekty, będące wartościowym przykładem kaszubskiej kultury oraz budownictwa charakterystycznego dla tego regionu.


Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z XIII wieku, jednak nie ma tam tak starych zabytków. Do 1980 roku w Swornegaciach można było zobaczyć drewniany kościółek z pierwszej połowy XVIII wieku – teraz jednak uzupełnia ekspozycję skansenu we Wdzydzach Kiszewskich. Jedyną świątynią we wsi jest kościół św. Barbary z 1916 roku, utrzymany w stylu kaszubsko-pomorskim. Najciekawsze kryje się jednak w środku – to polichromie, nawiązujące do okolicznych krajobrazów, żyrandole wykonane z drewna i rogu oraz bogato zdobione organy.


Wśród zabudowań Swornegaci wyróżnia się charakterystyczny gmach Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego. Pełni on rolę centrum kultury, a zarazem funkcję informacji turystycznej, turyści powinni zobaczyć zgromadzone tam pamiątki oraz wziąć udział w organizowanych jarmarkach i kiermaszach. Ciekawą propozycję stanowią także warsztaty rękodzielnicze, na przykład dotyczące haftu kaszubskiego.

Swornegacie – co robić w wolnym czasie?

Swornegacie to miejsce stworzone do aktywnego wypoczynku, dlatego wolny czas najlepiej spędzić tam na świeżym powietrzu. Zdecydowanym hitem są tam sporty związane z wodą – przez Swornegacie biegnie na przykład szlak kajakowy rzeki Brdy. Całość liczy ponad 230 kilometrów, jednak można przepłynąć tylko jego fragment albo wybrać inny ciekawy szlak wodny, jak mało wymagająca rzeczka Chocina. Dużą atrakcję okolicy stanowi Jezioro Karsińskie, które dzięki Brdzie łączy się z jeziorami Charzykowskim, Witoczno, Łąckim, Płęsno, Dybrzyk i Kosobudno. To znakomity szlak kajakowy, ale także popularne kąpielisko, przy którym działają wypożyczalnie sprzętu wodnego.


W Swornegaciach warto spróbować także innych form rekreacji, jak jazda na rowerze. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Kaszubska Marszruta – przez wieś biegnie oznakowany na czerwono fragment, ze wsi Charzykowy do Czerska. Trasa nie jest trudna, ciągnie się lokalnymi drogami oraz utwardzonymi ścieżkami pośród lasów należących do Borów Tucholskich, wzdłuż jezior i rzecznych dolin. Rowerzyści cenią sobie fakt, że wytyczono ją w ten sposób, by omijała uczęszczane przez auta drogi asfaltowe.

Co zjeść w Swornegaciach?

Podczas urlopu w Swornegaciach koniecznie trzeba koniecznie spróbować dań regionalnych. W tej części Kaszub występuje bogactwo jezior, więc na stołach królują słodkowodne ryby pod różnymi postaciami – smażone, pieczone czy w zalewie. Charakterystyczna dla Swornegaci jest ciszka kaszubska, czyli potrawa, której bazę stanowią ziemniaki oraz kasza jęczmienna. Poza tym w restauracjach i barach działających na terenie miejscowości można zjeść dania typowe dla całego kraju oraz pizzę.


Cena obiadu w Swornegaciach wynosi od 20 zł, na koszt wpływa nie tylko miejsce, w którym jedzą turyści, ale również typ wybranej potrawy. Dania rybne i mięsne są droższe niż jarskie.

Noclegi w Swornegaciach

W Swornegaciach na turystów czeka bogata oferta noclegów, wśród której przeważają obiekty z kategorii kwatery i pokoje. Zazwyczaj wybierają je pary, chcące korzystać z wygodnych pokoi, nie przeszkadza im też fakt, że kuchnia czy ogród tworzą przestrzeń wspólną. Chcąc mieć więcej prywatności, można wynająć domek. W Swornegaciach wybór jest szeroki, a właściciele oferują swoim gościom wiele udogodnień, jak w pełni wyposażona kuchnia, ogród z miejscem na grilla czy lokalizacja blisko jeziora. Osoby, które chcą być bliżej natury, często wybierają agroturystyki, ponieważ obiekty z tej kategorii mają bogatą ofertę obejmującą na przykład wyżywienie czy pomoc gospodarzy w zorganizowaniu atrakcji.


Inne oferty noclegowe w Swornegaciach dotyczą obiektów z kategorii apartamenty oraz ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe.

Ceny noclegów w Swornegaciach

Średni koszt noclegu w Swornegaciach wynosi 209 zł – wpływa na niego między innymi kategoria wybranego obiektu, jego standard oraz lokalizacja. Najkorzystniej jest więc wybrać ofertę z kategorii kwatery i pokoje, wtedy cena może wynieść od 80 zł. Trzeba też pamiętać, że cena noclegu w Swornegaciach zależy od sezonu i latem wzrasta, a zimą najczęściej maleje. Oprócz tego właściciele obiektów wprowadzają cenniki weekendowe, co może podnosić koszty w stosunku do dni powszednich nawet o ponad 80%.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Swornegaciach

Najważniejsze udogodnienie dla turystów stanowi prywatna łazienka, ponieważ dzielenie tej przestrzeni z kimś obcym bywa kłopotliwe i krępujące. Poza tym większą uwagę zwracają te obiekty, które oferują miejsce parkingowe, możliwość korzystania z kuchni, internetu i telewizji. Innym istotnym udogodnieniem jest także oferta wykupienia wyżywienia na miejscu.


Turyści szukają również miejsc, które przyjmują zwierzaki, oraz takich, gdzie skorzystają ze sprzętu rekreacyjnego. Często szukają wypożyczalni rowerów oraz miejsc zlokalizowanych blisko jeziora.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!