Sylwester 2023/2024 w Przemyślu

Poniżej przedstawiamy propozycje na Sylwester 2023/2024 w różnych regionach Polski. Jeżeli chcesz, by noc sylwestrowa była niezapomniana, skorzystaj z zaproszeń na bale sylwestrowe w Przemyślu. Tutaj zaplanujesz swój Sylwester 2023/2024!

Na kolejność obiektów prezentowanych w wynikach wyszukiwania wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty obiektu, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Impresja Krasiczyn

8.1 Bardzo dobry!
Niestety nie polecam, pokój na pierwszy rzut oka jeszcze ujdzie, ale...jedno uchylne okno, przy temp 25st na dworze w pokoju nie można...
Leszczynski Robert
od 80 zł
/usługę

Hotel Faho

Ten obiekt czeka na Twoją ocenę.
Byłeś tutaj?
od 100 zł
/usługę

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Przemyśl

To kolejne z miast, które odwiedzamy głównie ze względu na wspaniałe zabytki, wyjątkowe miejsca i bogatą historię. Jest odwiedzane zarówno przez turystów, wybierajacych się w Bieszczady, jak i osoby, które lubią poznawać polskie miejscowości podczas krótkich wyjazdów weekendowych. Przemyśl z powodzeniem można zwiedzić w 1 dzień. Jest prawdziwą perłą Podkarpacia z wielu względów. Przyjedź i przekonaj się sam, dlaczego warto. Po co więc jeździmy do Przemyśla? Przede wszystkim dla odpoczynku, dla historii i zabytków oraz by miło spędzić czas. Naprawdę warto!

Przemyśl to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

To właśnie tu urzędował niegdyś król Kazimierz. Przemyśl kojarzony jest z wojakiem Szwejkiem, papierosami, ale przede wszystkim wspaniałymi zabytkami, które można odwiedzać o każdej porze roku. Tak się składa, że każdego miesiąca, można spotkać tu tłumy z różnych stron Polski. Miejsc wartych uwagi wystarczyłoby tu na 2-3 dni zwiedzania.


Przemyśl należy do doborowego grona najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Jego burzliwe dzieje splatały się z losami całej Rzeczpospolitej.


Mieszkańcy tego miasta, ich gościnność oraz plany na przyszłość sprawiają, że miasto to zyskuje na atrakcyjności, stając się głównym ośrodkiem turystycznym Podkarpacia. Przemyśl jest poza tym siedzibą dwóch archidiecezji i unikalnych muzeów oraz miejscem ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Przemyśl, co warto zobaczyć?

Miejsc, które warto zobaczyć jest mnóstwo. To od nas samych zależy, ile chcemy zobaczyć. Każde z miejsc ma swoje bogate dzieje i powinna zrobić wrażenie na każdym odwiedzającym. Przemyśl, jak na miasto liczące około 62 tys. mieszkańców, ma całkiem atrakcyjne centrum, choć w wielu miejscach zaniedbane.


Zwiedzanie miasto warto rozpocząć od centralnego punktu, czyli rynku. Ma on nietypowy wygląd i osobliwą atmosferę. Warto podkreślić, że jest to jeden z nielicznych w Polsce rynków pochyłych, z trzech stron otaczają go zabytkowe kamienice oraz budynek Urzędu Miasta. Znajdziemy tu również liczne punkty gastronomiczne, ławeczki. Tuż obok niego znajdziemy Muzeum Twierdzy Przemyśl, które jest bardzo interesujące i w którym dowiemy się wielu ciekawostek związanych z tym miastem.


W Przemyślu znajduje się również zamek, w którym obecnie mieści się Przemyskie Centrum Kultury i Nauki. Z pobliskiego punkty widokowego widać panoramę Przemyśla, dalej rozciąga się niewielki park.


W mieście znajdziemy również wiele kościołów, które powinniśmy odwiedzić. Mowa tu m.in. o Bazylice Archikatedralnej, kościele św. Marii Magdaleny i klasztorze Franciszków.


Każdy, kto chce zwiedzić muzea, ma taką okazję w tym mieście. Znajdują się tu m.in. Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Muzeum Twierdzy Przemyśl, Muzeum Archidiecezjalne, czy też Schron Kierowania Obroną Cywilną.


Po spacerze można wrócić do centrum lub na dworzec, po drodze warto przejść przez zabytkowy most na Sanie i zobaczyć kościół św. Trójcy. Spacer po centrum Przemyśla zajmuje 3-4 godziny, mniej więcej tyle samo czasu będzie trzeba przeznaczyć na zwiedzanie muzeów plus ewentualny wypoczynek w którymś z punktów gastronomicznych.

Co i gdzie zjeść w Przemyślu?

Podkarpacie to nie tylko Bieszczady, ale również wspaniała, regionalna kuchnia. Te i inne spaecjały kuchni polskiej znajdziemy w wielu miejscach na kulinarnej mapie Przemyśla. Podobnie, jak w innych miastach Polski, znajdziemy tu również kuchnię włoską, azjatycką, czy śródziemnomorską.


Potrawy serwowane w tym mieście to istne wariacje smakowe. Pewne jest, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ceny dań rozpoczynają się od 20 zł. Najpopularniejsze lokale gastronomiczne znajdziemy tu w ścisłym centrum i okolicach rynku. Przekonaj się, jakie smaki kryje w sobie Podkarpacie i Przemyśl.

Noclegi w Przemyślu

Przemyśl ma bardzo bogatą ofertę noclegów, jak na historyczne miasto przystało, w związku z czym znalezienie noclegu na każdą kieszeń nie powinno stanowić problemu. Naliczniej reprezentowaną kategorią obiektów w miejscowości są hotele, pensjonaty oraz kwatery i pokoje – wybierane głównie przez pary, rodziny z dziećmi oraz turystów, powracających z regionu Bieszczadów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie za atrakcyjną cenę, która jest porównywalna w większości obiektów. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od lokalizacji i od tego, jakiego standardu oczekujemy.


Każda ze wspomnianych kategorii ma swój własny, niepowtarzalny styl, w związku z tym wspaniałe przeżycia i miły wypoczynek gwarantowane.

Ceny noclegów w Przemyślu

Średnia cena za nocleg w Przemyślu wynosi około 45 zł za dobę. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od kategorii obiektu i jego lokalizacji.


Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii kwatery i pokoje, w których cena za osobę rozpoczyna się już nawet od 35 zł za dobę.


Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektow, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend mogą być nieznacznie wyższe w stosunku do cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Przemyślu

Turyści, poszukujący noclegu w Przemyślu najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Podobna sytuacja zauważalna jest w prawie każdym obiekcie w Polsce. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo, prawie każdy w swoją podróż wybiera się własnym środkiem lokomocji. Istotną kwestię stanowi również dostępność internetu i aneksu kuchennego. Nieco mniej osób pyta o wyżywienie – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!