Sylwester 2023/2024 w Powidzu

Poniżej przedstawiamy propozycje na Sylwester 2023/2024 w różnych regionach Polski. Jeżeli chcesz, by noc sylwestrowa była niezapomniana, skorzystaj z zaproszeń na bale sylwestrowe w Powidzu. Tutaj zaplanujesz swój Sylwester 2023/2024!

Na kolejność obiektów prezentowanych w wynikach wyszukiwania wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty obiektu, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Tarasy Anastazewo

10 Rewelacyjny!
Nowy budynek na skarpie nad jeziorem powidzkim. Cisza, spokój, śpiew ptaków i przepiękne lasy. Jesteśmy emerytami aktywnie spędzającymi...
Jerzy 2023-05-23
od 200 zł
/usługę

365 DNI JASIA I MAŁGOSI POD JEDNYM...

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 800 zł
/usługę

Noclegi w okolicy Powidz:

Dom Wypoczynkowy Mika

Giewartów 6 km od Powidz
10 Rewelacyjny!
Bardzo polecam!!! bardzo fajny dom, bardzo czysty, wszystkie udogodnienia, blisko do jeziora. Sabina i reszta
Jerzy

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Powidz

Powidz to popularne letnisko położone na terenie województwa wielkopolskiego, nad czystym Jeziorem Powidzkim. Przez wiele lat, aż do 1934 r. miejscowość miała prawa miejskie, utraciła je jednak na skutek reformy administracyjnej, obecnie ma status gminy. Do dzisiaj zachowała się tam charakterystyczna małomiasteczkowa zabudowa. Jednak bez względu na to, czy Powidz jest wsią, czy miastem, walorów turystycznych nikt mu nie odbierze. Turyści przyjeżdżają w te okolice ze względu na możliwość wypoczynku nad jeziorem oraz by cieszyć się urokami Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Powidz – co warto zobaczyć?

Historia Powidza sięga XIII lub XIV wieku, a ślady pierwszego osadnictwa w okolicy Jeziora Powidzkiego pochodzą z wczesnej epoki żelaza. Co prawda nie znajdziemy tam tak dawnych zabytków, ale warto wybrać się na Górę Zamkową, będącą pozostałością średniowiecznego grodziska stożkowego. Eksponaty z wielu badań archeologicznych, przeprowadzonych na terenie Powidza i okolicy miejscowości, można obejrzeć w miejscowym Domu Kultury.


Warto zobaczyć również zachowane zabytki Powidza, czyli XIX-wieczny neogotycki kościół św. Mikołaja, usytuowany na wzgórzu nad Jeziorem Powidzkim. Jego wnętrze kryje cenne wyposażenie, w tym późnobarokową rzeźbę Jezusa na krzyżu, znajdującą się w prezbiterium, XVII-wieczne rzeźby przedstawiające św. Grzegorza i św. Sylwestra oraz obraz Matki Boskiej, pochodzący ze szkoły weneckiej, na którym Maryi towarzyszą święci oraz fundator dzieła. Wnętrze kościoła zdobione jest polichromią wykonaną techniką sgrafitto. Naprzeciwko kościoła znajduje się dom pogrzebowy, wybudowany w podobnym czasie ci świątynia, oraz dawny dom sióstr elżbietanek, które rezydowały w Powidzu do 1993 r.


Centralny punkt Powidza stanowi rynek, pełen zieleni plac, który z czterech stron otoczony jest kamieniczkami z przełomu XIX i XX w. W jego środkowej części stoją umieszczone na cokołach figury świętych Franciszka a Asyżu, Floriana i Wawrzyńca, a także kopia XIV-wiecznej rzeźby Madonny z Dzieciątkiem na Lwie. Przez wiele lat znajdowała się w powidzkim kościele, obecnie można ją zobaczyć w Muzeum Gnieźnieńskim.

Co robić w wolnym czasie w Powidzu?

Wolny czas w Powidzu na pewno warto wykorzystać na zwiedzanie tej miejscowości, a przede wszystkim na wypoczynek nad jeziorem. Jezioro Powidzkie należy do najczystszych, panują tam dobre warunki do nurkowania oraz uprawiania sportów wodnych – można wypożyczyć sprzęt do pływania, np. rowery wodne, a także skorzystać z możliwości nauczenia się windsurfingu czy wyczarterowania jachtu! Co roku latem na Jeziorze Powidzkim organizowane są widowiskowe regaty. Wzdłuż brzegu jeziora biegnie promenada, którą można dotrzeć do miejscowych kąpielisk – jedno znajduje się przy dawnych Łazienkach, a drugie to tzw. Dzika Plaża.


Warto również odwiedzić leśne tereny Powidzkiego Parku Krajobrazowego, pełnego jagód i grzybów. W Powidzu-Dolinie utworzono ścieżkę dydaktyczną w obrębie gospodarstwa szkółkarskiego, która przedstawia etapy życia lasu oraz zapoznaje zwiedzających ze spotykanymi tam podstawowymi gatunkami roślin i zwierząt. To świetny pomysł na rodzinną wycieczkę! Można także wybrać się nieco dalej, na przykład do miejscowości Mrówki, gdzie znajduje się Skansen Archeologiczny. To okazja do zobaczenia wczesnośredniowiecznego grodziska obronnego od środka i przekonania się, jak wyglądało codzienne życie w takim miejscu. Co roku, podczas imprez z okazji dni wsi, grupy rekonstrukcyjne odtwarzają życie gródka, co stanowi naprawdę ciekawe widowisko.

Powidz – na weekend czy na dłuższy pobyt​?

Powidz to miejscowość, którą warto wybrać na wyjazd podczas majówki, czerwcówki lub na letnie weekend. Wieś jest bowiem typowym letniskiem, oferującym atrakcje związane z wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Panują tam świetne warunki dla żeglarzy, można pływać na windsurfingu lub rowerze wodnym, do tego w Powidzu działają dobrze przygotowane kąpieliska, latem strzeżone przez ratowników. Aktywne możliwości spędzania czasu nie ograniczają się tylko do wody – dzięki Powidzkiemu Parku Krajobrazowemu turyści otoczeni są lasem, mogą spacerować pośród zieleni, a dzięki wytyczonym na jego terenie ścieżkom, odkrywają miejsca, o których nigdy wcześniej nie słyszeli.


We wsi działa także zróżnicowana baza noclegowa na każdą kieszeń oraz punkty gastronomiczne. Turyści zjedzą tam zarówno smażoną rybę z frytkami, jak i pizzę oraz inne dania barowa. Do Powidza zaglądają także food trucki, które sprzedają znakomite burgery, bardzo chwalone przez wczasowiczów wypoczywających nad jeziorem.

Noclegi w Powidzu

Najwięcej ofert noclegów w Powidzu dotyczy obiektów z kategorii domki, co wynika ze specyfiki tej miejscowości. Większość osób przyjeżdża tam w grupie lub z rodziną, dlatego tak ważna jest własna przestrzeń. Gdy w jednym miejscy przebywa kilka znajomych osób, chcą w spokoju korzystać z kuchni czy zorganizować grilla. Poza tym zazwyczaj domki letniskowe są zlokalizowane blisko jeziora, co także stanowi ważne udogodnienie dla wczasowiczów.


Turyści, którzy planują przyjechać w mniejszym gronie, mogą skorzystać z oferty apartamentów. Obiekty z tej kategorii zwykle oferują sporo udogodnień, np. dobrze wyposażoną kuchnię i łazienkę (często ze zmywarką, pralką i suszarką do włosów), oraz klimatyzację.


Natomiast chcąc wypoczywać w naprawdę komfortowych warunkach można zdecydować się na rezerwację pokoju w hotelu lub pensjonacie. Obiekty z tych kategorii wyróżniają się wyższym standardem, a do tego oferują szereg udogodnień. Często mają bezpośredni dostęp do plaży, poza tym na miejscu działa restauracja, a goście mogą zrelaksować się w strefie spa & wellness.

Ceny noclegów w Powidzu

Średnia cena noclegu w Powidzu wynosi 277 zł, a wysokość kwoty zależy od takich czynników jak lokalizacja, oferowane udogodnienia, czy kategoria. Najkorzystniej jest wybrać ofertę domków letniskowych, wtedy koszt noclegu może wynieść od 99 zł. Sposobem na znalezienie taniej oferty jest odpowiednie filtrowanie ofert, by te z najniższą ceną znajdowały się na szczycie listy.


Warto również pamiętać, że wyższe ceny zwykle obowiązują w szczycie sezonu i dotyczą tak popularnych terminów jak majówka i weekend czerwcowy. Więcej można zapłacić także w zwykłe weekendy, np. latem, wtedy ceny noclegów są o 70% wyższe od cen w dzień powszedni. W sezonie niskim właściciele zwykle obniżają ceny noclegów.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Powidzu

Do najczęściej wybieranych udogodnień w Powidzu należą dostęp do łazienki oraz do kuchni. Poza tym turyści zwracają większą uwagę na te oferty, które zawierają gwarancję dostępności miejsca parkingowego, oraz te z możliwością korzystania z telewizji i internetu. Oprócz tego sporo osób zwraca uwagę na lokalizację – najszybciej wyprzedają się noclegi blisko Jeziora Powidzkiego i plaży.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!