Sylwester 2023/2024 w Lublinie

Poniżej przedstawiamy propozycje na Sylwester 2023/2024 w różnych regionach Polski. Jeżeli chcesz, by noc sylwestrowa była niezapomniana, skorzystaj z zaproszeń na bale sylwestrowe w Lublinie. Tutaj zaplanujesz swój Sylwester 2023/2024!

Na kolejność obiektów prezentowanych w wynikach wyszukiwania wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty obiektu, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Gościniec - noclegi - Lublin

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 140 zł
/usługę

Noclegi w okolicy Lublina:

Hotel Impressa

Niedrzwica Duża 18 km od Lublina
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 130 zł
/usługę

Agroturystyka Stodoła

Wólka Rokicka 21 km od Lublina
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?

Willa Faustynka

Nałęczów 26 km od Lublina
9.5 Rewelacyjny!
Świetne miejsce na wyciszenie dla całej rodzinki.Gospodarze mili i życzliwi nawet podpowiedzą gdzie najlepiej spędzić wolny czas.Posiłki...
Sławomir 2023-05-08
od 70 zł
/usługę

Osada turystyczna

Huta 26 km od Lublina
9.8 Rewelacyjny!
WSPANIAŁE MIEJSCE W KOŁO CISZA POKOJE CZYSTE I ZADBANE BARDZO DOBRZE WYPOSAŻONE WŁAŚCICIELKA BARDZO FAJNA I POMOCNA CHCE SIĘ TAM WRACAĆ
ANNA
od 270 zł
/usługę

SPA Nałęczów - Termy Pałacowe...

Nałęczów 27 km od Lublina
9.6 Rewelacyjny!
super miejsce,wygoda, smaczne jedzenie.
zdzislaw
od 275 zł
/usługę

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Lublin to miasto na prawach powiatu, położone we wschodniej części Polski. Przepiękna Starówka, kolorowe przedwojenne kamienice, a także bajkowy Zamek, co roku przyciągają prawdziwe tłumy turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Będąc w Lublinie, z pewnością nie można się nudzić, ponieważ miasto oferuje niezliczoną ilość atrakcji. Obecne Lublin nazywany jest Miastem Inspiracji i z pewnością zasługuje na takie miano. Możemy tego doświadczyć podczas cyklicznych festiwali, które odbywają się w Lublinie każdego roku, jak na przykład Noc Kultury, Carnaval Sztukmistrzów, czy Jarmark Jagielloński.


Poza urokami Starego Miasta turyści cenią Lublin również za liczne muzea, restauracje zlokalizowane w kamienicach z czasów przedwojennych oraz zielone parki i skwery, pozwalające na moment uciec od miejskiego zgiełku.

Lublin – co warto zobaczyć?

Lublin oferuje wiele atrakcji i z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Koniecznie trzeba zobaczyć Stare Miasto, gdzie znajdują się wspaniale zachowane przedwojenne kamienice. Będąc na Starówce, można wybrać się na wycieczkę Lubelską Trasą Podziemną, która mierzy aż 280 metrów i biegnie głównie pod Rynkiem i Kamienicami Starego Miasta. Wędrując podziemną trasą, co jakiś czas natykamy się na makiety ukazujące przeszłość Lublina, a punktem kulminacyjnym wycieczki jest wzbogacona dźwiękiem i światłem inscenizacja wielkiego pożaru miasta, który miał miejsce w 1719 roku.


Trasę Podziemną zwiedzać można przez cały rok od poniedziałku do piątku, a koszt biletu to zaledwie 10 zł (bilet normalny) i 8 zł (bilet ulgowy).


Kolejną, ciekawą atrakcją, niewątpliwie wartą zobaczenia jest Zamek Lubelski. Monstrualna budowla oddająca w pełni styl gotycki została wzniesiona w I połowie XIV w. przez Kazimierza Wielkiego. W 1569 roku w murach zamkowych obradował sejm i to właśnie w tym miejscu został podpisany akt unii polsko-litewskiej. Wejście na dziedziniec Zamku jest bezpłatne, natomiast jeśli chcemy zwiedzić znajdujące się wewnątrz muzeum, za bilet zapłacimy 5,50 zł (normalny) i 4,50 zł (ulgowy). Osobno też płaci się za zwiedzanie Kaplicy Trójcy Świętej (15 zł bilet normalny i 10 zł bilet ulgowy) oraz wejście na taras widokowy, zlokalizowany na zamkowej baszcie (9 zł bilet normalny i 7 zł bilet ulgowy).


Warto również obejrzeć kościół dominikanów przy ulicy Złotej, wejść na Wieżę Trynitarską, a także zobaczyć Piwnicę pod Fortuną.

Lublin na weekend czy na dłuższy pobyt?

Lublin przyciąga prawdziwe tłumy turystów o każdej porze roku, zarówno w weekendy, jak i w dni powszednie. Największy ruch można jednak zaobserwować podczas weekendów, dlatego planując wycieczkę w tym czasie, należy wziąć pod uwagę fakt, że w celu zwiedzenia najpopularniejszych atrakcji będziemy musieli poczekać w długiej kolejce. Najkorzystniej przyjechać do Lublina w ciągu tygodnia i zostać na dłużej, wówczas możemy do woli korzystać z atrakcji, które oferuje nam miasto.


Będąc w Lublinie, warto udać się poza obręb Starówki i odwiedzić Państwowe Muzeum na Majdanku oraz Muzeum Wsi Lubelskiej.


Muzeum na Majdanku jest najstarszą w Europie instytucją muzealną, upamiętniającą ofiary drugiej wojny światowej. Całość znajduje się na terenie obejmującym 90 ha i daje możliwość zwiedzania ok. 70 obiektów historycznych m.in.: komory gazowe, krematorium oraz rowy egzekucyjne. Muzeum otwarte jest przez cały rok od poniedziałku do piątku.


Muzeum Wsi Lubelskiej to położony w dolinie rzeki Czechówki skansen przedstawiający różnorodność kulturową województwa lubelskiego. Lubelski skansen również można zwiedzać przez cały rok, a za bilety zapłacimy 12 zł normalny i 6 zł ulgowy.

Co zjeść w Lublinie

Pobyt w Lublinie to idealna okazja, żeby spróbować słynnego lubelskiego cebularza, co więcej jest on tak mocno związany z miastem, że od 2017 roku w Lublinie działa Regionalne Muzeum Cebularza.


Kolejnym z dań, jakie warto spróbować, są oczywiście pierogi lubelskie. Wnętrze pierogów wypełnione jest najczęściej kaszą, twarogiem i cebulką. Ten i wiele innych regionalnych przysmaków znajdziemy w większości lubelskich restauracji.


Co więcej, nie można zapomnieć o lubelskim cydrze. Ten lekki i orzeźwiający napój powstaje z najlepszych jabłek z sadów Lubelszczyzny i stanowi doskonałe orzeźwienie latem, a zimą, przygotowany w formie grzańca będzie idealnym zakończeniem mroźnego dnia.


Ceny dań w Lublinie nie są wygórowane, a koszt dania głównego mieści się w granicach 20-30 zł.

Lublin – festiwale

Lublin słynie z letnich festiwali, które potrafią dostarczyć ogromną dawkę rozrywki zarówno mieszkańcom miasta, jak i turystom. Największym zainteresowaniem cieszy się Noc Kultury, Jarmark Jagielloński oraz Carnaval Sztukmistrzów.


Takim sposobem w Noc Kultury lubelskie uliczki potrafią na jakiś czas przemienić się w romantyczne zakątki, ciesząc kolorami i zachwycając magią świateł. Lubelski Jarmark Jagielloński w jednym miejscu skupia kilkuset rzemieślników i wytwórców tradycyjnego rękodzieła, a Carnaval Sztukmistrzów to czas niezwykłych widowisk z pogranicza teatru oraz nowego cyrku, a wszystko to odbywa się w przestrzeniach całego Starego Miasta.

Noclegi w Lublinie

Turyści, wybierając się do Lublina, najczęściej pytają w noclegi z kategorii: kwatery i pokoje oraz apartamenty. Liczy się nie tylko cena, ale również atrakcyjna lokalizacja i oczywiście opinie innych turystów.


Rodziny z dziećmi oraz większe grupy częściej decydują się na apartamenty. Gwarancja przestronności, dostęp do prywatnej łazienki i kuchni to tylko kilka z udogodnień, na jakie możemy liczyć w obiektach z tej kategorii.


Pary częściej wybierają prywatne kwatery i pokoje. Decydując się na te noclegi, również możemy liczyć, na dostęp do łazienki, a także możliwość korzystania z wyposażonej kuchni.

Ceny noclegów w Lublinie

Ceny noclegów w Lublinie są zależne od kategorii wybranego obiektu, jego standardów oraz oczywiście odległości od centrum. Najkorzystniej jest wybrać obiekt z kategorii kwatery i pokoje, wówczas koszt takiego noclegu wyniesie od 25 zł.


Wybierając się do Lublina, należy pamiętać, że ceny noclegów ustalane są indywidualnie przez właścicieli obiektów, dlatego mogą one się różnić w zależności od weekendu czy sezonu. Ceny weekendowe są zazwyczaj wyższe o 14% od cen w dni powszednie.


Średni cena noclegu w Lublinie to kosz od 117 zł.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Lublinie

Przy wyborze noclegu w Lublinie turyści największą uwagę zwracają na cenę oraz lokalizację. Najchętniej decydują się na obiekty zlokalizowane w dzielnicy Śródmieście, ponieważ to tutaj znajduje się centrum miasta. Chcą mieć również telewizor oraz internet, a także możliwość korzystania z kuchni lub wykupienia posiłków na miejscu. Jedną w ważniejszych kwestii branych pod uwagę przy wyborze miejsca noclegowego jest także gwarancja miejsca parkingowego lub w przypadku rodzin z dziećmi bliskie sąsiedztwo placu zabaw.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!