Sylwester 2023/2024 w Legnicy

Poniżej przedstawiamy propozycje na Sylwester 2023/2024 w różnych regionach Polski. Jeżeli chcesz, by noc sylwestrowa była niezapomniana, skorzystaj z zaproszeń na bale sylwestrowe w Legnicy. Tutaj zaplanujesz swój Sylwester 2023/2024!

Na kolejność obiektów prezentowanych w wynikach wyszukiwania wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty obiektu, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Motel Kochlice

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 80 zł
/usługę

Pokoje Gościnne U Kovi

9.8 Rewelacyjny!
Serdecznie polecam
Grzegorz Cybulko
od 240 zł
/usługę

Noclegi w okolicy Legnicy:

Pokoje Gościnne Kowalscy

Jawor 18 km od Legnicy
10 Rewelacyjny!
Bardzo miło spędziliśmy kilka dni w Jaworze, w super obiekcie jakim są Pokoje Gościnne Kowalscy. Szczerze polecamy to miejsce,...
Daria N
od 100 zł
/usługę

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Legnica

Legnica jest najstarszym w rejonie, a także trzecim co do wielkości miastem na Dolnym Śląsku. Jej położenie, w centrum Dolnego Śląska, na skrzyżowaniu europejskich szlaków komunikacyjnych sprawia, że ma istotne znaczenie dla rozwoju gospodarczego i turystycznego całego regionu. Legnica słynie z najcieplejszego klimatu w Polsce i co ciekawe jest tutaj najwięcej słonecznych dni w roku w skali kraju. Turyści przyjeżdżają tutaj ze względu na liczne zabytki, które w większości zachowały się w oryginalnej architekturze.

Legnica – co warto zobaczyć?

Będąc w Legnicy, koniecznie trzeba zobaczyć miejscowy zamek, który stanowi jedną z najważniejszych budowli tego miasta. Przez ponad 750 lat służył jako siedziba i symbol władz terytorialnych. Dzisiaj jego wnętrze mieści instytucje oświatowe, a na dziedzińcu organizowane są liczne wydarzenia kulturalne. Swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza wielu rozbudowom i przebudowom oddającym ducha kolejnych epok. Na szczególną uwagę zasługują elementy zamku, które zachowały swoją oryginalną formę. Do takich perełek można szczególnie zaliczyć bramę zamkową, która jest najstarszym zabytkiem architektury renesansowej w Legnicy.


Kolejnym miejscem, którego nie można pominąć, podczas zwiedzania miasta jest katedra pw. apostołów św. Piotra i Pawła. Pierwsze wzmianki na temat budynku można znaleźć w dokumentach pochodzących z 1208 roku. Początkowo był to ceglany kościół romański, który powstał na miejscu małej, drewnianej kapliczki. Na początku XIV wieku okazał się zbyt mały i skromny dlatego przystąpiono do jego przebudowy. Na szczególną uwagę zasługują, niezbyt licznie prezentowane na Śląsku rzeźby gotyckie. Kolejno przedstawiające sylwetki świętych: Piotra, Jana Ewangelistę, Bartłomieja oraz splecionych w pożegnalnym uścisku Piotra i Pawła. Od 1992 r. kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła pełni funkcję katedry diecezji legnickiej.

Co robić w Legnicy gdy pada?

Legnica ze względu na liczne zabytki stanowi atrakcyjne miejsce wycieczek niezależnie od pogody czy pory roku. Jeśli jednak podczas naszego urlopu nastąpi niespodziewane załamanie pogody, warto wówczas z otwartych przestrzeni przenieść się do równie atrakcyjnych zabytkowych wnętrz.


Jedno z nich znajdziemy w kościele św. Jana Chrzciciela. Wnętrze kościoła skrywa mauzoleum Piastów, które powstało w latach 1677-1679. Mauzoleum stanowi pierwszą na Śląsku barokową kaplicę grobową, łączącą w sobie wszystkie dziedziny sztuki: architekturę, rzeźbę i malarstwo. We wnętrzu mauzoleum możemy podziwiać między innymi niezwykły sarkofag Jerzego Wilhelma i jego rodziców, który zostały wykonane ze srebrzystej miedzi, następnie ozdobione nakładaną, pozłacaną dekoracją, co w całości tworzy prawdziwe działo sztuki o wybitnych wartościach kulturalnych.

Co robić w Legnicy w wolnym czasie?

Będąc w Legnicy, warto wybrać się do miejskiego parku, który został usytuowany na południowo-wschodnich obszarach miasta. Cały park jest założeniem spójnym estetycznie, a na jego terenie znajduje się przyrodnicza ścieżka edukacyjna. Celem samej ścieżki jest kształtowanie świadomości ekologicznej. Co ciekawe w lipcu 2009 roku park został zniszczony przez huragan, jednocześnie tracąc wiele na swojej świetności i wartości.

Noclegi w Legnicy

Turyści, planując wyjazd do Legnicy, najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje oraz pensjonaty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, wyróżniająca się pośród konkurencji, ale również wygodna lokalizacja i nieduża odległość od centrum. Bardzo często turyści, decydując się na konkretne miejsce noclegowe, wcześniej biorą pod uwagę opinie pozostałych gości na temat danego obiektu.

Ceny noclegów w Legnicy

Średnia cena noclegu w Legnicy wynosi 65 zł, jednak najkorzystniej zatrzymać się w obiektach oferujących wynajem pokoi, wówczas za nocleg możemy zapłacić od 20 zł.


Planując urlop, należy pamiętać, że właściciele obiektów indywidualnie ustalają cennik, dlatego ceny mogą różnić się w zależności od sezonu lub weekendu. Zdarza się, że za nocleg podczas weekendu zapłacimy o 22% więcej niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Legnicy

Poszukując noclegu w Legnicy, turyści najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki oraz możliwość skorzystania z kuchni lub wykupienia na miejscu posiłków. Chcą mieć także dostęp do telewizji i internetu.


Kwestią kluczową jest jednak odległość obiektu od centrum miasta oraz parking, na którym mogą bezpiecznie zostawić samochód.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!