Sylwester 2023/2024 w Zielonej Górze

Poniżej przedstawiamy propozycje na Sylwester 2023/2024 w różnych regionach Polski. Jeżeli chcesz, by noc sylwestrowa była niezapomniana, skorzystaj z zaproszeń na bale sylwestrowe w Zielonej Górze. Tutaj zaplanujesz swój Sylwester 2023/2024!

Na kolejność obiektów prezentowanych w wynikach wyszukiwania wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty obiektu, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Gościniec Słoneczny

Zielona Góra
9.8 Rewelacyjny!
Przemiła i bardzo pracowita gospodyni, smaczne i urozmaicone śniadania, obiady domowe według życzenia, czyściutko w pokojach i w całym...
Jadwiga 2022-08-04
od 150 zł
/usługę

Noclegi w okolicy Zielonej Góry:

Cichy Staw

Ługi 15 km od Zielonej Góry
9.8 Rewelacyjny!
Super miejscówka, bardzo mili właściciele, piękny dom i ogród. Na pewno wrócimy.
Delta .
od 40 zł
/usługę

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Zielona Góra

Zielona Góra jest położona w zachodniej Polsce, na zboczu doliny rzeki Odry, w miejscu, gdzie przecina ona pasmo wzgórz znane jako Wał Zielonogórski. Geograficznie miasto znajduje się na terenie pod prowincji Pojezierza Południowobałtyckiego.


Zielona Góra jest miastem zabytkowym, z racji niewielkich zniszczeń wojennych w mieście ocalała cała przedwojenna zabudowa. Stare Miasto jest przepiękne, podobnie jak przedwojenne wille umiejscowione wzdłuż alei Niepodległości - reprezentacyjnego traktu miejskiego. Co jeszcze warto zobaczyć? Konkatedrę – kościół rzymskokatolicki powstały w drugiej połowie XIII wieku, miejski park, kaplicę pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny zwany kaplicą na Winnicy, wieżę Łazienną z XV wieku - pozostałość po średniowiecznym systemie obwarowań miejskich oraz ratusz.


Oprócz tego Zielona Góra słynie ze swoich tradycji winiarskich oraz klubu żużlowego, jednego z najlepszych w Polsce. Kultura w Zielonej Górze to przede wszystkim Winobranie, które odbywa się na początku września. Jest to duża impreza plenerowa, podczas której centrum miasta zapełnia się mieszkańcami i turystami. Ponadto w mieście działa pięć muzeów i galerii sztuki, filharmonia, Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego, amfiteatr im. Anny German, kina oraz kilkanaście klubów muzycznych. W mieście odbywa się kilka festiwali muzycznych i kulturalnych. m.in. Dni Kultury Żydowskiej, Festiwal Folkloru, Festiwal Kabaretu, Festiwal Filmowy KinoPozaKinem Filmowa Góra, Festiwal Rock Nocą, Róże Jazz Festiwal i Quest Europe.


Miasto ma również wiele do zaoferowania miłośnikom przyrody i spacerów. Wokół Zielonej Góry rozciągają się morenowe, glacitektoniczne wzgórza o powierzchni 240 km² w formie Wału Zielonogórskiego. Część pasma tych wzniesień przy granicy miasta nosi miano Wzgórz Piastowskich, ponadto zalicza się do nich Wzgórze Braniborskie wraz z wieżą oraz pasmo niższych wzniesień we wschodniej części miasta.


Idealnym miejscem na spacer z rodziną jest Ogród Botaniczny, Palmiarnia mieszcząca niewielką kolekcję roślin egzotycznych oraz Mini ZOO.

Zielona Góra – co warto zobaczyć?

Zielona Góra to miasto pełne licznych zabytków i miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest Stary Rynek, który został wytyczony w XIV wieku. Zabudowa Rynku wielokrotnie była dotknięta pożarami, zatem na przestrzeni lat bardzo się zmieniała. Obecnie Rynek jest najbardziej atrakcyjnym miejscem do spotkań w Zielonej Górze.


Kolejnym ciekawym punktem na mapie turystycznej Zielonej Góry jest Wieża Braniborska. Jest to zabytkowy punkt widokowy, a obecnie także budynek Instytutu Astronomii, będący wydziałem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mieści się tu również obserwatorium astronomiczne.


Spacerując po mieście warto zwrócić uwagę również na Wieżę Łazienną, która pochodzi z czasów średniowiecza. Był to element trzeciej bramy miejskiej wybudowanej w 1487 roku. Wieża była wielokrotnie remontowana, jednak do dziś jest charakterystycznym elementem miasta. Ma 35 m wysokości i znajduje się u zbiegu ulic Krawieckiej i Masarskiej. Zbudowana została na podstawie prostokąta i ma czterospadowych dach pokryty dachówką. Kiedyś pełniła funkcję obserwacyjną, obronną i bramy miejskiej, pomagała dotrzeć mieszkańcom do Kościoła św. Jadwigi.


Jeśli chcielibyście poznać historię, kulturę i tradycje regionu, koniecznie odwiedźcie Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Zobaczycie tam ekspozycje stałe związane z historią miasta do których należą : Muzeum Wina, Galeria witraży Marii Powalisz-Bardońskiej, Sala Zegarowa, Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego, Sztuka sakralna Śląska Lubuskiego, Galeria Tadeusza Kuntzego, Muzeum Zielonej Góry, Galeria Mariana Kruczka, Muzeum Dawnych Tortur, Galeria Złotego Grona, Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze, Kajetan Sosnowski – Wieża asymetryczna. Oprócz tego w muzeum organizowane są również wystawy czasowe.


Miłośnicy aktywnego wypoczynku także nie będą się nudzić w Zielonej Górze. Znajdują się tu liczne szlaki turystyczne, piesze i rowerowe, o różnej długości i stopniu trudności.


Będąc w Zielonej Górze zwróćmy także uwagę na Bachusiki. Co to takiego? To małe figurki przedstawiające dzieci Bachusa - rzymskiego bożka wina i rozpusty, które są ustawiane w różnych częściach miasta. Są jednym z głównych produktów turystycznych Zielonej Góry i powstały, by propagować jej tradycje winiarskie. Podróż szlakiem bachusików to wspaniała okazja by zwiedzić miasto. Warto jednak wiedzieć, że liczba bachusików, które znajdują się w Zielonej Górze, nie jest dokładnie ustalona i może różnić różni się w zależności od źródła. Oficjalnie odsłoniętych bachusików jest 52.

Wypad do Zielonej Góry to świetny pomysł o każdej porze roku

Kiedy jest najlepszy moment na zwiedzenie tego pięknego miasta? Turyści najchętniej wybierają wrzesień. Wtedy w Zielonej Górze odbywa się jedna z najważniejszych imprez - Winobranie. Miastem przez tydzień rządzi Bachus, odbywa się Jarmark Winobraniowy oraz liczne koncerty i wydarzenia kulturalne.


Jeśli jednak chcemy uniknąć tłumu turystów zdecydujmy się na przyjazd wiosną. Miasto staje się zielone, to idealny moment na spacery, przesiadywanie w kawiarnianych ogródkach oraz podziwianie budzącego się do życia miasta.

Lokalne smaki – co zjeść w Zielonej Górze?

Regionalna kuchnia to jest to, czego powinniśmy próbować podczas każdej jednej podróży. Na kulinarne tradycje Zielonej Góry duży wpływ mieli powojenni osadnicy z Kresów i innych regionów. Warto tam spróbować znakomitych potraw z grzybów, dziczyzny i ryb, hitem są również gołąbki w liściach winogron.


Za jednodaniowy obiad w restauracji w Zielonej Górze trzeba zapłacić 20-30 zł od osoby. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Zielonej Górze

Zielona Góra posiada szeroką ofertę noclegową. Znajdziemy tam hotele, kwatery i pokoje, agroturystyki, apartamenty, noclegi pracownicze, hostele, motele, pensjonaty, wille, internaty i schroniska oraz ośrodki wypoczynkowe i szkoleniowe.


Turyści szukający noclegu w Zielonej Górze najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje oraz agroturystyka. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.


Szukając noclegów w Zielonej Górze najkorzystniej jest wybierać obiekty położone w ścisłym centrum – znajdują się one najbliższej najważniejszych atrakcji turystycznych miasta.

Ceny noclegów w Zielonej Górze

Cena za nocleg w Zielonej Górze zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet 40 zł. Jednak średnia cena noclegu w Zielonej Górze wynosi 115 zł.


Warto jednak pamiętać o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu ceny noclegów w weekend mogą być droższe o 13% od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Zielonej Górze

Turyści szukając noclegu w Zielonej Górze zwracają szczególną uwagę na trzy udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju.


Pojawiają się też pytania o dostęp do internetu w całym obiekcie noclegowym czy możliwość skorzystania z kuchni. Rzadziej natomiast, ale również, turyści poszukują obiektów oferujących wyżywienie. Dla części wczasowiczów istotna jest też lokalizacja oraz akceptacja kart płatniczych.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!