Sylwester 2023/2024 w Rymanowie-Zdroju

Poniżej przedstawiamy propozycje na Sylwester 2023/2024 w różnych regionach Polski. Jeżeli chcesz, by noc sylwestrowa była niezapomniana, skorzystaj z zaproszeń na bale sylwestrowe w Rymanowie-Zdroju. Tutaj zaplanujesz swój Sylwester 2023/2024!

Na kolejność obiektów prezentowanych w wynikach wyszukiwania wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty obiektu, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Asturia - Apartamenty & pensjonat

Rymanów Zdrój
9.7 Rewelacyjny!
Wszystko ok
Leszek 2023-01-10
od 150 zł
/usługę

Apartamenty Defala

Rymanów-Zdrój
10 Rewelacyjny!
Polecam.nie będę się rozpisywał bo nic lepszego nie znajdziecie.musicie to sami zobaczyć.jeśli wrócę do Rymanowa to tylko tu.
Damian 2023-04-18
od 100 zł
/usługę

Karpacki Dworek

Rymanów Zdrój
9.9 Rewelacyjny!
Długi wakacyjny pobyt w tym obiekcie był bardzo udany. Mieszkaliśmy na pięterku w Apartamencie pod Brzozą. Wszystko było dokładnie tak...
Magda 2022-07-21
od 90 zł
/usługę

Noclegi w okolicy Rymanowa-Zdroju:

Gospodarstwo Agroturystyczne Ostoja

Lipowiec 17 km od Rymanowa-Zdroju
10 Rewelacyjny!
super miejsce magia i czary tańce na moście żarcie super gospodarze w tle przemili
marek
od 75 zł
/usługę

Dwa Światy

Humniska 20 km od Rymanowa-Zdroju
10 Rewelacyjny!
Super domek.gospodarze bardzo pomocni. Polecamy
beata gazda
od 30 zł
/usługę

Sokolisko Gospodarstwo Agroturystyczne

Komańcza 25 km od Rymanowa-Zdroju
9.9 Rewelacyjny!
Okolica przepiękna, spokój, błoga cisza. Gospodarze przemili i bardzo pomocni. Nawet prawdziwe żubry można podglądać z Sokoliska.
Marta Neville-Ortyl 2023-05-06
od 250 zł
/usługę

Domek Bukowinka

Krempna 27 km od Rymanowa-Zdroju
9.4 Rewelacyjny!
Cudowne miejsce dla ludzi szukających ciszy i spokoju. Urokliwa okolica, góry i lasy w zasięgu wzroku a widok, zapiera dech w piersiach.....
Piotr

Emilówka

Rzepedź 28 km od Rymanowa-Zdroju
9.9 Rewelacyjny!
Byliśmy w Emilówce w dwie duże rodziny. Bardzo przyjemne miejsce i mili, pomocni właściciele, na pobyt świąteczno – sylwestrowy mieliśmy...
Ewa Bernisz
od 250 zł
/usługę

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Rymanów-Zdrój

Rymanów-Zdrój to niewielki kurort uzdrowiskowy leżący w województwie podkarpackim, na granicy Beskidu Niskiego oraz Pogórza Bukowskiego. Cechą charakterystyczną uzdrowiska jest jego klimat – łączy on w sobie bowiem cechy klimatu nadmorskiego oraz górskiego. Jako miasteczko uzdrowiskowe Rymanów-Zdrój może pochwalić się trzema ujściami wód leczniczych oraz ofertą zabiegów leczniczych nie tylko dla osób starszych, ale również dla dzieci. Charakter uzdrowiskowy miasteczka dostrzeżono już w drugiej połowie XIX wieku, a podczas spacerów po okolicy na zwiedzających czekają zabudowania pamiętające początki kurortu. Ze względu na położenie, klimat, liczne zabytki oraz szeroką ofertę dla kuracjuszy w każdym wieku Rymanów-Zdrój sprawdza się jako doskonałe miejsce na regeneracyjny urlop.

Co robić w Rymanowie-Zdroju w czasie wolnym?

W czasie urlopu w Rymanowie-Zdroju najlepiej spacerować, zwiedzać oraz cieszyć się zarówno urokiem samego miasteczka, jak i jego charakterystycznym klimatem. Podczas wędrówek uliczkami miasta będziemy mieli okazję dotrzeć do wielu zabytków, jednak przebywając w uzdrowisku najlepiej wybrać się do Parku Zdrojowego – pełen zieleni, kwiatów oraz krętych alejek pozwoli nam się zrelaksować i wyciszyć. W rozciągającym się po obu stronach rzeki Tabor Parku Zdrojowym natrafimy na oryginalne drewniane budynki uzdrowiskowe pięknie komponujące się z okoliczną zielenią. Jednym z najciekawszych obiektów na terenie parku jest niewątpliwie Amfiteatr na Wodzie – znajduje się on na środku niewielkiego sztucznego stawu, nie jest on jednak umieszczony na wysepce, ale na palach wbitych w dno. W sezonie letnim odbywają się w nim koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne. Spacerując po parku, znajdziemy również piękną fontannę, która może i nie jest zabytkiem, jednak warto zatrzymać się przy niej na chwile, usiąść na ławeczce i posłuchać szumiącej wody.


W pobliżu fontanny, w samym centrum Parku Zdrojowego, znajduje się Pijalnia Wody Mineralnej. Wewnątrz budynku będziemy mogli nie tylko skosztować jednej z trzech lokalnych wód leczniczych, ale także zobaczyć źródła, z których są czerpane.


Wizyta w Rymanowie-Zdroju może spodobać się również najmłodszym. Po wizycie w Parku Zdrojowym i skorzystaniu z lokalnych dobrodziejstw natury mogą one przekonać zrelaksowanych rodziców do wizyty w Śliwkowej Krainie. W parku zabaw dzieci mogą szaleć w dmuchanym basenie z kolorowymi kulkami, dmuchanych zjeżdżalniach oraz bawić się na klasycznych atrakcjach – w piaskownicy, domku zabaw, ciuchci czy bujać się na zwierzątkach na sprężynach. Na terenie placu organizowane są także zabawy, ogniska, zawody oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.


Z charakterystycznego klimatu okolicy można korzystać, wędrując miejscowymi szlakami i ścieżkami turystycznymi. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą wyruszyć na wycieczkę trasą prowadzącą do Iwonicza-Zdroju – okolicznego uzdrowiska, z którego możemy wyruszyć na podbój szlaków wiodących przez Beskid Niski. W okolicy czeka na nas również ścieżka przyrodnicza, która zabierze nas do punktów widokowych oraz miejsc historycznych, takich jak Góra Zamczyska czy miejsce dawnej osady Łemkowskiej z drewnianymi figurami rozbójników.


Zajęcie dla siebie znajdą tu również miłośnicy wycieczek rowerowych. Mogą oni wyruszyć m.in. na Beskidzką Trasę Kurierską „Jaga-Kora”, stanowiąca rekonstrukcję historycznego szlaku kurierskiego Komendy Głównej AK lub wjechać na przebiegający w okolicy Główny Szlak Beskidzki – najdłuższy szlak w polskich górach o łącznej długości niemal 500 km. Niezależenie czy zdecydujemy się na podróż pieszą bądź rowerową, okolica zagwarantuje nam piękne widoki niezleżenie od pory roku.

Rymanów-Zdrój – co warto zobaczyć?

Poza korzystaniem z naturalnych walorów Rymanowa-Zdroju warto znaleźć chwilę na odnalezienie okolicznych zabytków. Jedną z głównych atrakcji okolicy jest Dwór Potockich wraz z parkiem krajobrazowym. Pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku obiekt stanowi niezwykle popularne miejsce wśród przyjeżdżających tu wczasowiczów. Został on wybudowany dla właścicielki Rymanowa – Zofii Skórskiej – natomiast od 1873 roku należał do Stanisława i Anny Potockich – założycieli miasteczka.


Kolejnym interesującym zabytkiem znajdującym się w Rymanowie-Zdroju jest kościół pw. świętego Wawrzyńca. Pochodzącą z 1779 roku świątynię w stylu barokowym wybudowano z inicjatywy Józefa z Tenczyna Ossolińskiego, który sfinansował całe przedsięwzięcie. Odwiedzając wnętrze kościoła ,będziemy mogli zobaczyć obraz Matki Boskiej Bolesnej namalowany na desce i zdobiący główny ołtarz oraz znajdujące się w przedsionku figury św. Piotra i Pawła. Na wyposażeniu kościoła znajdują się również organy z 1887 roku, dwa oranty z fraków szambelańskich, natomiast w wieży wiszą dwa dzwony z XVII wieku. W podziemiach znajduje się sarkofag ze szczątkami fundatora świątyni. Obok kościoła stoi także zabytkowa plebania z XVIII wieku oraz wikarówka z początku XX wieku.


Na terenie Rymanowa-Zdroju znajduje się również kościół pw. świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Wzniesiony został w stylu neogotyckim na początku XX wieku i początkowo był dostępny jedynie dla gości uzdrowiska. Zmieniło się to w czasie wojny, gdy kościół służył wszystkim wiernym z miasteczka i okolic. W jego wnętrzu znajduje się polichromia z lat 70-tych XX wieku oraz relikwie św. Faustyny Kowalskiej. Świątynia zastąpiła małą drewnianą kaplicę ufundowaną przez Annę Potocką na początku XIX wieku.


Wartym uwagi zabytkiem w Rymanowie-Zdroju jest także synagoga pochodząca z pierwszej połowy XVII wieku. Ze względu na swój wiek jest ona najstarszą synagogą na terenie województwa podkarpackiego oraz jedną z najstarszych w całej Polsce. Cechą charakterystyczną obiektu jest również materiał, jakiego użyto do jego wzniesienia – został on zbudowany z kamieni rzecznych, piaskowca oraz cegły. Wnętrze synagogi zdobią liczne malowidła oraz napisy w języku hebrajskim, a zwiedzający mogą zobaczyć również zabytkową bimę – miejsce, gdzie czytana jest Tora.


Równie wiekowym miejscem znajdującym się w okolicy jest Cmentarz żydowski. Został on założony w XVI wieku. Na powierzchni ponad dwóch hektarów znajduje się ponad 200 nagrobków. Na terenie cmentarza znalezione zostały również kamienne stele z XVII wieku – najstarsza pochodzi z 1616 roku – kilkanaście macew z XVIII wieku oraz wiele nagrobków z XIX wieku. Na cmentarzu znajdują się również dwa ohele – niewielkie żydowskie grobowce – ze szczątkami cadyków.

Rymanów-Zdrój – walory uzdrowiskowe

W Rymanowie-Zdrój funkcjonują liczne sanatoria oraz obiekty leczniczo-wypoczynkowe zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na gości czekają w miasteczku liczne zabiegi, a pośród nich m.in. kąpieli mineralne i kwasowęglowe, hydroterapia, inhalacje, leczenie zimnem oraz kuracje leczniczymi wodami pitnymi. Występujące na terenie uzdrowiska wody lecznicze wykorzystywane są w leczeniu nieżytu żołądka i jelit, wadliwej przemiany materii, chorób skóry, układu oddechowego oraz krążenia, a także miażdżycy tętnic. Przede wszystkim wody te mają wpływ na choroby wieku dziecięcego. Dodatkowym walorami przemawiającymi za Rymanowem-Zdrojem jest charakterystyczny klimat łączący w sobie cechy klimatu zarówno górskiego, jak i morskiego – co jeszcze lepiej wpływa na nasz organizm podczas wizyty w uzdrowisku.

Noclegi w Rymanowie-Zdroju

Najbardziej reprezentatywną kategorią noclegów w Rymanowie-Zdroju jest agroturystyka. Cena za usługę w tej kategorii może wynieść nawet od 25 złotych. Na wyposażeniu pokoi znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsca parkingowe, telewizory oraz dostęp od internetu i dobrze wyposażonej kuchni.


Niektórzy z właścicieli obiektów noclegowych oferują turystom dostęp do dodatkowych udogodnień takich jak możliwość korzystania z przestronnych ogrodów z miejscami na grilla oraz placami zabaw z trampolinami, huśtawkami i piaskownicami. Dodatkowo przyjezdni mogą liczyć na bliskość spokojnego lasu oraz rzeki. Niektórzy właściciele w deszczowe dni oferują swoim gościom warsztaty z wykonywania kwiatów bibułkowych oraz ozdób świątecznych.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Rymanowie-Zdroju

Turyści poszukujący noclegu w Rymanowie-Zdroju liczą przede wszystkim na dostęp do prywatnej łazienki z wyposażeniem oraz miejsc parkingowych. Zależy im również na dostępie do telewizora oraz bezprzewodowego internetu, a także możliwości wygodnego korzystania z kuchni czy wyżywienia na miejscu. Istotnymi kwestiami przy wyborze obiektu noclegowego była możliwość przyjazdu z psami oraz dostęp do placu zabaw dla dzieci.

Ceny noclegów w Rymanowie-Zdroju

Średnia cena noclegów w Rymanowie-Zdroju wynosi zaledwie 80 złotych. Najkorzystniejszych ofert najlepiej szukać w kategorii agroturystyka. Cena za nocleg może tam wynieść zaledwie 25 złotych. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie sezonu oraz w weekendy. Ceny weekendowe w Rymanowie-Zdroju mogą być o kilkanaście procent wyższe niż w dzień powszedni. W czasie planowania wyjazdu warto zwrócić uwagę na oferty specjalne przygotowane przez niektórych właścicieli. Dotyczą one najczęściej ferii zimowych, okresu wakacyjnego, długich weekendów w maju i czerwcu, a także Sylwestra i karnawału.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!